Co musisz wiedzieć o ultradźwiękowym czyszczeniu twarzy

Dla kobiet bardzo ważne jest piękno i zdrowie skóry. Od czego zacząć się nią opiekować? Przy odpowiednim oczyszczeniu. Dlatego ultradźwiękowe czyszczenie twarzy zyskuje coraz większą popularność w kosmetologii. Powiemy Ci, jak przebiega procedura, jakie są jej zalety i wady.

Współcześni kosmetolodzy oferują wiele sposobów na oczyszczenie skóry: peelingi, maski oczyszczające, mechaniczne czyszczenie ręczne i sprzętowe. Każda metoda ma zarówno zalety, jak i wady. Ale najczęściej kobiety wybierają czyszczenie ultradźwiękowe.

Oczyszczanie ultradźwiękowe lub peeling jest bardzo popularne, ponieważ jest to szybki i skuteczny sposób na oczyszczenie skóry bez skutków ubocznych. Jest odpowiedni dla prawie każdego, a jednocześnie jest niedrogi i nie powoduje zaczerwienień. Możesz to zrobić przed każdym wydarzeniem i natychmiast po zabiegu przystąpić do pracy. Takie czyszczenie dobrze pomaga w walce z tłustym połyskiem, zaskórnikami, drobnymi zmarszczkami.

Plusy i minusy peelingu ultradźwiękowego

Czyszczenie ultradźwiękowe odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia w postaci skrobaka. Z USG oddzielane są martwe komórki, usuwana jest górna warstwa skóry właściwej, a skóra natychmiast wygląda młodziej. Ton się zwiększa, twarz nabiera zdrowego koloru.

Płuczka ultradźwiękowa rozszerza pory i usuwa z nich wszelkie zabrudzenia, tłuste korki, zatkane kosmetyki dekoracyjne. Skóra zostaje oczyszczona, zaskórniki zostają usunięte. Ultradźwięki oddziałują również na głębokie warstwy naskórka, poprawiając krążenie krwi. Z tego powstają białka kolagenu i elastyny, które utrzymują młodość wygładzając drobne zmarszczki. Owal twarzy staje się bardziej stonowany, skóra wygląda świeżo i młodziej.

Główną zaletą takiego czyszczenia jest to, że łagodne działanie ultradźwięków nie uszkadza skóry. Po nim nie ma stanów zapalnych i blizn, jak po innych rodzajach peelingu. Nie wymaga przygotowania, w gabinecie kosmetycznym trwa 30-40 minut. Dzięki łagodnemu działaniu takie czyszczenie można przeprowadzić na skórze wrażliwej — nie powoduje alergii.

Wadą oczyszczania jest to, że delikatne działanie ultradźwięków nie jest w stanie oczyścić skóry z głębokich zanieczyszczeń i pozbyć się poważnych problemów. Nie pomoże przy trądziku i stanach zapalnych. Co więcej, w przypadku zapalenia twarzy nie należy w ogóle wykonywać czyszczenia ultradźwiękowego.

Zabieg należy powtarzać często, ponieważ efekt jest krótkotrwały. Kosmetolodzy zalecają przeprowadzanie czyszczenia ultradźwiękowego co 1-2 miesiące, aby osiągnąć dobre rezultaty. Możesz go przeplatać z innymi rodzajami peelingów i maseczek oczyszczających.

Jak przeprowadza się czyszczenie ultradźwiękowe w gabinecie kosmetycznym

Pierwszy etap to przygotowanie twarzy. Makijaż usuwa się ze skóry balsamem oczyszczającym. Następnie nakłada się rozgrzewającą maskę, aby rozszerzyć pory.

Aby pracować z peelingiem, skórę smaruje się specjalnym żelem. Sam efekt USG na twarzy utrzymuje się 15–20 minut. Jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Możesz poczuć tylko niewielką wibrację.

I ostatni etap: kosmetyczka wykonuje kojący masaż twarzy, następnie nakłada nawilżającą maskę lub krem.

Pielęgnacja skóry po peelingu ultradźwiękowym

Peeling ultradźwiękowy nie uszkadza skóry, ale bardzo ją wysusza. Dlatego wykonuje się go tylko na skórze tłustej, mieszanej lub normalnej. Po oczyszczeniu twarz należy dokładnie pielęgnować. Regularnie używaj kremu nawilżającego. Maseczki regenerujące zalecane są dwa razy w tygodniu.

Po oczyszczeniu skórę należy pielęgnować. W ciągu dnia nie odwiedzaj solarium, łaźni i sauny. Przed ekspozycją na słońce użyj kremu z filtrem przeciwsłonecznym o SPF co najmniej 20.

Kto nie może wykonywać czyszczenia ultradźwiękowego?

Peeling ultradźwiękowy ma swoje przeciwwskazania. Nie należy tego robić na skórze ze stanem zapalnym i zaostrzeniem trądziku. Nie myj twarzy, jeśli masz skaleczenia, oparzenia, opryszczkę, wysypkę lub czyraki. Infekcja może rozprzestrzenić się na całą twarz, wchodząc w rozszerzone pory.

Czyszczenie ultradźwiękami jest niebezpieczne, gdy są korony, klamry, szelki, metalowe kołki — można się poparzyć.

Lekarze nie zalecają czyszczenia ultradźwiękowego osobom z chorobami serca i naczyń krwionośnych, z nadciśnieniem i chorymi na raka. W ciąży skonsultuj się z ginekologiem przed zabiegiem.

Skontaktuj się tylko z wykwalifikowanymi kosmetologami, aby uzyskać kompetentne zalecenia. Nie oszczędzaj na zdrowiu i urodzie, zaufaj tylko profesjonalistom!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
21 × 7 =