Czy powinieneś walczyć z cellulitem?

Jak powstaje cellulit?

Tłuszcz (lipidy) w organizmie są jednym ze źródeł energii. Najpierw rozkładana jest glukoza we krwi i glikogen w mięśniach, a następnie są one łączone z syntezą ATP (proces pozyskiwania energii) i tłuszczów.

W sumie istnieją cztery rodzaje tłuszczu:

  • Tłuszcz podskórny — to właśnie ten tłuszcz najłatwiej pozostawia się na treningu i widzimy go jako cellulit, jeśli jest go dużo.
  • „Niezbędny tłuszcz” – określa go płeć, u mężczyzn około 3%, u kobiet – 12%.
  • Tłuszcz trzewny jest najbardziej niestabilnym typem, to on znajduje się wokół narządów wewnętrznych, a jeśli jest go za dużo, powoduje znaczną szkodę dla naszego zdrowia.
  • Tłuszcz brzuszny „brzuszny”, pozostawiając najtrudniejszy. Nawet sportowcy nie zawsze mogą się go pozbyć.
    Więc co to jest cellulit? To nie tylko tłuszcz podskórny, ale także stan naszej skóry. Zadbaj o swoją skórę, pozbądź się nadwagi, a widoczny cellulit nie będzie Ci przeszkadzał.

Dlaczego lipo dystrofia jest niebezpieczna?

Cellulit był uważany za normalny, aż w 1973 roku właścicielka salonu kosmetycznego Nicole Ronsard opublikowała swoją bestsellerową książkę o walce z guzami podskórnymi. Wtedy nazywano go „skórką pomarańczową”.

Po opublikowaniu książki kosmetyczki marketerzy i inni przyjęli argumenty Nicole Ronsard i rozpoczęli masową kampanię.

Zaczęto retuszować pośladki modelek, blaty zalewano „antycellulitowymi” kremami i peelingami, aw ośrodkach medycznych opracowano dziesiątki drogich metod niszczenia „guzków”.

Cellulit stał się niebezpieczny. Nie dla zdrowia, ale dla poczucia własnej wartości. Miliony kobiet na całym świecie zaczęły z nim walczyć. Ale ciało kobiety jest genetycznie predysponowane do gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Szczególnie w biodrach. A widoczne objawy cellulitu występują u ponad 85% kobiet.

Czy powinieneś walczyć z cellulitem?

Niekoniecznie. Nie ma w tym nic nienaturalnego ani niebezpiecznego.

Ale ważne jest, aby unikać skrajności: często tłuszcz w ciele i cellulit jako ich towarzysz są wyznacznikami siedzącego trybu życia lub chorób przewlekłych. Jeśli masz nadwagę, musisz z nią walczyć, aby w przyszłości uniknąć problemów z sercem i naczyniami krwionośnymi. I wchodzić po schodach do dojrzałej starości bez zadyszki.

Jeśli chcesz usunąć zewnętrzne objawy cellulitu, jest na to sposób. Pij dużo płynów, używaj kosmetyków poprawiających kondycję i jędrność skóry oraz ćwicz. Wtedy poczujesz się dużo lepiej, a uda pozbędziesz się oznak cellulitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
30 ⁄ 15 =