Masaż próżniowy

Nawykowe poszukiwanie lekarstw prowadzi wielu do tak ciekawego i praktycznie nieszkodliwego zabiegu, jakim jest masaż podciśnieniowy. W artykule opowiemy o funkcjach jego niezależnego użytkowania.

Masaż próżniowy ma kilka godnych uwagi korzyści. To uniwersalny środek na odbudowę i wzmocnienie określonych obszarów ciała. W procesie stosowania próżni następuje znaczny przepływ krwi, tkanki zaczynają być wzbogacane tlenem. Efekt terapeutyczny to aktywacja metabolizmu i przyspieszenie przepływu limfy. Masaż niszczy komórki tłuszczowe i integralność tkanki tłuszczowej. Po sesji skóra wygląda na odmłodzoną i świeżą.

Zastosowanie masażu podciśnieniowego

Zabieg jest przydatny nie tylko w celach kosmetycznych, ale także przy niektórych procesach zapalnych, bólach mięśni i przeziębieniach. Lekarze często zalecają masaż w okresie pooperacyjnym, aby przyspieszyć gojenie się blizny i obrzęku. Próżnia pomaga również po kontuzjach. Jako środek profilaktyczny stosowany jest w celu zwiększenia napięcia i elastyczności skóry, ponieważ w trakcie zabiegu organizm zaczyna intensywnie produkować elastynę i kolagen.

Stosowanie profilaktyczne przynosi wymierne efekty nie tylko w stosowaniu ukierunkowanym, ale także jako środek o charakterze ogólnym. Oprócz obszarów skóry dotyka aktywnych punktów na powierzchni.

Osobno chciałbym zwrócić uwagę na następujące możliwości masażu podciśnieniowego:

 • Pomoc przy bólach głowy.
 • Z załamaniem nerwowym.
 • Na bezsenność.
 • Do leczenia chorób ginekologicznych.

Procedury wstępne

Jeśli nie ma możliwości skorzystania z usług profesjonalistów, możesz samodzielnie wykonać masaż. Aby to zrobić, musisz kupić w aptece puszki próżniowe wykonane z lateksu.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest rozgrzanie powierzchni skóry i mięśni pod nią. W tym celu nogi i pośladki należy masować rękami. Skóra powinna stać się różowawa. Aby to zrobić, postaw stopę na krześle i głaskaj ją, zaczynając od czubków palców i stopniowo podnosząc się. Ruchy są płynne od dołu do góry. Jeśli czas jest ograniczony, możesz rozgrzać tylko pośladki i biodra.

W procesie pocierania stosuje się dwa rodzaje ruchów:

 • Ruchy okrężne.
 • Ruchy podłużne wzdłuż włókien.

Oba typy powinny być używane naprzemiennie. Lekki nacisk na całą powierzchnię dłoni. Na biodrach można dodatkowo zastosować ściskanie. Ta metoda polega na przesuwaniu dłoni razem w przeciwnych kierunkach. Po potarciu można lekko stukać mięśnie brzegiem dłoni.

Masaż własny

Po dobrej rozgrzewce należy przejść na scenę główną:

 1. Powierzchnia smarowana jest specjalnymi olejkami przeznaczonymi do masażu. Możesz użyć preparatów antycellulitowych. Po aplikacji słoik powinien swobodnie przesuwać się po skórze.
 2. Musisz położyć się na boku i ugiąć kolana. Nałóż suchą puszkę na udo. Słoik zassie skórę i będzie ssać. Poruszając przyssawką po kole, przesuwaj ją po całej powierzchni uda, płynnie przesuwając się do pośladków. Kolejne ruchy przypominają spiralne wiry. Bank należy przesuwać w różnych kierunkach: od dołu do góry i wokół uda.
 3. Jeśli podczas ruchu bank zacznie doświadczać trudności w poruszaniu się, musisz osłabić próżnię. Możesz wpuścić trochę powietrza, naciskając palcem na skórę w pobliżu puszki.
 4. Po zygzakowatym ruchu w górę musisz cofnąć brzeg w linii prostej. Na tym etapie początkujący mają awarie, ale wyniki z czasem stają się lepsze.
 5. Przeprowadź procedurę, poświęcając od 10 do 15 minut. Czas trwania leczenia to 15-25 dni. Wykonuj sesje codziennie. Jako dodatkową stymulację organizmu można po odkurzaniu wykonać masaż miodowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
21 + 26 =